Hledání


Země návštěvníků

Locations of visitors to this page

Obsah fotoblogu

Tato stránka je ve výstavbě.

Airsoft,zbraně

1. Airsoft - ano či ne
2. Kuše Delta Storm - úvod do problematiky
3. Airsoft - americká útočná puška M4A1
4. Kuše Delta Storm - dokončení
5. Kuše Panzer II. - Magnum firmy Barnett

Blanokřídlí (Hymenoptera)

Všeobecné informace o blanokřídlém hmyzu 

1. Pilatka zelená (Rhogogaster viridis, Linné 1758)
2. Pilatka sp. Tenthredo
3. Mravenec lesní (Formica rufa, Linné 1758)
4. Včela hedvábnice hrabavá (Colletes cunnicularis, Linné 1758
5. Pilatka zelená (Rhogogaster viridis, Linné 1758)
6. Na stráži slovenských hor
7. Jízlivka hrnčířka zednická (Odynerus spinipes, Linné)
8. Srpuška Gasteruption jaculator (Linné 1758)
9. Vosík obecný (Polistes nimpha, Christ 1791)
10. Vosa obecná (Vespula vulgaris, Linné 1758) - portrét
11. Pilatka Tenthredo campestris (Linné 1758)
12. Housenice (blanokřídlí - Hymenoptera)
13. Hemimetabola, chalcidka Cyclogastrella simplex (Walker 1834)
14. Paličatka březová (Cimbex femorata, Linné)
15. Čmelák (Bombus sp.) a hmyzí stát
17. Zuřivý mravenec lesní (Formica rufa), jeho jed a vzpomínky 

Brouci (Coleoptera)

Všeobecné informace o broucích.

1. Brouk Lixus iridis (Olivier 1807)
2. Tesařík ozbrojený (Rutpela maculata Poda 1761) a ložnice
3. Tesařík čtveropásý (Leptura quadrifasciata Linné 1758)
4. Vrbař uhlazený (Clytra laeviuscula Ratzeburg 1837) - tančící brouk
5. Zdobenec skvrnitý (Trichius fasciatus, Linné 1758)
6. Hrobařík malý (Nicrophorus vespilloides, Herbst)
7. Listohlod Phyllobius pomaceus (Gyllenhal 1834)
8. Tesařík černošpičký (Stenurella melanura Linné 1758)
9. Tesařík obecný (Corymbia rubra Linné 1758)
10. Slunéčko skvrnité (Thea vigintiduopunctata Linné 1758)
11. Klikoroh devětsilový (Liparus glabrirostris Küster 1849)
12. Kousavec hlodavý (Rhagium mordax De Geer 1775)
13. Lalokonosec úzký (Otiorchynchus fuscies Ol)
14. Krytohlav (sp. Cryptocephalus, mandelinkovití) a larva slunéčka
15. Slunéčko sedmitečné (Coccinella septempunctata Linné)
16. Tesařík úzkoštítý (Agapanthia villosoviridescens, De Geer 1775)
17. Brouk Chlorophanus viridis, Linné 1758
18. Chrobák velký (Geotrupes stercorarius, Linné 1758)
19. Mrchožrout znamenaný (Oeceoptoma thoracicum Linné 1758)
20. Nosatec Otiorhynchus lepidopterus (Fabricius 1794)
21. Kovařík Selatosomus cruciatus (Linné 1758)
22. Svižník polní (Cicindela campestris, Linné 1758)
23. Mrchožrout znamenaný (Oeceoptoma thoracicum, Linné 1758) a tykadla
24. Svižník lesomil (Cicindela sylvicola, Latr.)
25. Střevlík kožitý (Carabus coriaceus, Linné 1758)
26. Čas hrátek - svižník lesomil (Cicindela sylvicola)
27. Listokaz obilní (Chaetopteroplia segetum, Herbst 1783)
28. Střevlík zlatolesklý (Carabus auronitens, Fabricius 1792)
29. Střevlík měděný (Carabus cancellatus, Illiger 1798)
30. Listohlod zlatozelený (Phyllobius argentatus, Linné 1758)
31. Slunéčko velké (Anatis ocellata, Linné 1758)
32. Tesařík dubinový (Plagionotus detritus, Linné 1758)
33. Kozlíček smrkový (Monochamus sutor, Linné 1758)
34. Slunéčko čtrnáctitečné (Calvia quattuordecimguttata, Linné 1758)
35. Stehenáč Oedemera flavipes (Fabricius 1792)
36. Slunéčko dvojtečné (Adalia bipunctata, Linneaus 1758)
37. Páteříček černavý (Cantharis nigricans)
38. Zlatohlávek tmavý (Oxythyrea funesta, Poda 1761)
39. Kozlíček mramorový (Saperda scalaris, Linné 1758)
40. Zlatohlávek zlatý (Cetonia aurata, Linné 1758)
41. Slunéčko Harmonia axyridis (Pallas 1773) a biologický boj
42. Mandelinka topolová (Chrysomela populi, Linné 1758) a kladení vajíček
43. Kovařík zelený (Ctenicera pectinicornis, Linné 1758) a let brouka
44. Štítonoš zelený (Cassida viridis, Linné 1758)
45. Slunéčko Harmonia axyridis (Pallas 1773) - larva
46. Zlatohlávek hladký (Protaetia cuprea, Fabricius 1775)
47. Pestrokrovečník včelový (Trichodes apiarius, Linné 1758)
48. Svižník polní (Cicindela campestris, Linné)

Chrostíci (Trichoptera)

Bližší informace o chrostících jsou zde.

1. Chrostík chlupatý (Chaetopteryx villosa, Fabricius 1798), informace o řádu chrostíků 
2. Larva chrostíka
3. Chrostík kosníkový (Limnophilus rhombicus, Linné 1758)
4. Chrostík (Trichoptera sp.)
5. Chrostík horský (Philopotamus montanus, Donovan 1813)

 

Chvostnatky (Archaeognatha)

Bližší informace o chvostnatkách jsou zde.

1. Chvostnatka (Dilta sp.)

Chvostoskoci (Collembola)

Bližší informace o chvostoskocích jsou zde.

1. Larvěnka obrovská (Tetrodontophora bielanensis, Waga 1842)

Dlouhošíjky (Raphidioptera)

Bližší informace o dlouhošíjkách jsou zde.

1. Dlouhošíjka znamenaná (Phaeostigma notata, Fabricius 1781)
2. Záhadný tvor - larva dlouhošíjky (Raphidioptera sp.)

Dvoukřídlí (Diptera)

Bližší informace o dvoukřídlém hmyzu jsou zde

1. Pestřenka hrušňová (Scaeva pyrastri, Linne 1758)
2. Jak vidí pestřenka rybízová (Syrphus ribesii, Linne 1758)
3. Roupec Epitriptus cingulatus (Fabricius 1781) a jeho kořist
4. Tiplice skvrnitá (Nephrotoma appendiculata Pierre 1819) a kyvadélka (haltera)
5. Vláhomilka Trypetoptera punctulata (Scopoli 1763)
6. Kuklice II., dvoukřídlý hmyz (Diptera)
7. Pestřenka prosvítavá (Volucella pelluscens Linné 1758)
8. Pestřenka červenonosá (Heliophilus trivittatus Fabricius 1805) 
9. Na lovu
10. Dlouhososka velká (Bombylius major Linné 1758)
11. Krkonošská pestřenka (sp. Syrphidae)
12. Muchnice březnová ( Bibio marci Linné 1758)
13. Výkalnice hnojní (Scatophaga stercoraria Linné 1758)
14. Kroužilka žlutá (Empis livida Linné 1758)
15. Číhalka srpicová (Rhagio scolopaceus Linné)
16. Tiplice (sp. Tipula), dvoukřídlý hmyz (Diptera)
17. Masařka obecná ( Sarcophaga carnaria Linné 1758), dvoukřídlí (Diptera)
18. Moucha (sp. Musca) a ústní ústrojí
19. Slunilka (Phannia sp.) - portrét mouchy
20. Pestřenka pruhovaná (Episyrphus balteatus, De Geer 1776)
21. Výkalnice hnojní (Scatophaga stercoraria, Linné 1758)
22. Bahnomilka obrovská (Pedicia rivosa, Linné 1758)
23. Tiplice tmavá (Tanyptera atrata, Linné 1758)
24. Vláhomilka (Trypetoptera punctulata, Scopoli 1763)
25. Tiplička (Trichocera sp.) a Canon EOS 50D
26. Pakomár kouřový (Chironomus plumosus, Linné 1758) a Věstonická Venuše
27. Moucha Thricops semicenereus (Wiedemann, 1817)
28. Roupec (Asilidae sp.)
29. Pestřenka horská (Leucozona glaucia, Linné 1758)
30. Vrtule Chaetostomella cylindrica (Robineau - Desvoidy, 1836)

Flora

1. Silenka nadmutá (Silene cucubalus Linne 1758)
2. Hadinec obecný (Echium vulgare Linné) a opylování květin
3. Vstavač vemeník dvoulistý (Platanthera bifolica Linné) a Mezinárodní den žen
4. Náprstník červený (Digitalis purpurea, Linné 1753) a William Withering
5. Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis Linné)
6. Chrpa modrá (Centaurea cyanus Linné)
7. Devětsil bílý (Petasites albus L. Gaertn.)
8. Prvosenka vyšší (petrklíč, Primula elatior Linné)
9. Sasanka hajní (Anemonoides nemorosa Linné)
10. Devětsil lékařský (Petasites hybridus Linné)
11. Bledule jarní (Leucojum vernum Linné)
12. Kosatec nízký (Iris pumila Linné)
13. Křivatec rolní (Gagea villosa, Sweet)
14. Hlaváček jarní (Adonis vernalis Linné)
15. Plicník lékařský (Pulmonaria officinalis, Linné)
16. Dymnivka dutá (Corydalis cava (L.), Schweigg.& Körte 1811)
17. Pryšec chvojka (Euphorbia cyparissias Linné)
18. Hořec Clusiův (Gentiana clusii Pers. et Swrt.) a Den matek
19. Lecha jarní (Lathyrus vernus, Linné)
20. Vstavač bledý (Orchis pallens, Linné)
21. Orlíček obecný (Aquilegia vulgaris, Linné)
22. Prvosenka pomoučená (Primula farinosa, Linné)
23. Kakost hnědočervený (Geranium phaeum, Linné)
24. Rulík zlomocný (Atropa bella-donna, Linné)
25. Orobinec širolistý ( Typha latifolia, Linné)
26. Prstnatec májový ( Dactylorhiza majalis, P.F.Hunt et Summerh)
27. Zevar vzpřímený ( Sparganium erectum Linné)
28. Černohlávek obecný (Prunella vulgaris Linné)
29. Drchnička rolní (Anagallis arvensis Linné)
30. Hadinec obecný II. (Echium vulgare Linné)
31. Konopice sličná (velkokvětá, zdobná), Galeopsis speciosa Mill.
32. Vraní oko čtyřlisté (Paris quadrifolia Linné)
33. Upolín nejvyšší (Trollius altissimus Crantz)
34. Hluchavky (čeleď Labiatae, event. Lamiaceae)
35. Ocún jesenní (Colchicum autumnale Linné)
36. Pomněnka bahenní ( Myosotis palustris Linné)
37. Čičorka pestrá (Coronilla varia, Linné)
38. Lišejník dutohlávka třásnitá (Cladonia fimbriata)
39. Křivatec žlutý (Gagea lutea)
40. Jaterník trojlaločný (Hepatica nobilis)
41. Rozrazil rezekvítek (Veronica chamaedrys, Linné)
42. Prvosenka vyšší (Primula elatior, Linné)
43. Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria, Linné)
44. Mokrýš střídavolistý (Chrysosplenium alternifolium, Linné)
45. Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria, Linné)
46. Prvosenka vyšší (Primula elatior, Linné)
47. Rozrazil rezekvítek (Veronica chamaedrys, Linné)
48. Jaterník trojlaločný (Hepatica nobilis)
49. Křivatec žlutý (Gagea lutea)
50. Lišejník dutohlávka třásnitá (Cladonia fimbriata)
51. Čičorka pestrá (Coronilla varia, Linné)
52. Pomněnka bahenní ( Myosotis palustris Linné)
53. Ocún jesenní (Colchicum autumnale Linné)
54. Hluchavky (čeleď Labiatae, event. Lamiaceae)
55. Upolín nejvyšší (Trollius altissimus Crantz)
56. Vraní oko čtyřlisté (Paris quadrifolia Linné)